Nastasija N
By Adele
DocLogix komanda tęsia sesiją “Labas – Susipažinkim!”, kurioje kalbiname mūsų kolegę UX dizainerę Nastasiją.
Labas, Nastasija, papasakok, ką veikei iki kūrybinio darbo DocLogix?
Kūrybinga buvau nuo vaikystės, lankiau dailės mokyklą gimtajame Minske. O praėjus keleriems metams po universiteto supratau, kad reikia padaryti pauzę ir apsispręsti, ką iš tiesų noriu veikti savo gyvenime.
Ką tau atnešė ši pertrauka?
Kadangi menas ir dizainas yra labai arti vienas kito, o mano prigimtis yra padėti žmonėms (ar vartotojams – nesvarbu) atradau savo kelią į UX dizainą. Tai yra dizainas, kuris leidžia padėti vartotojams, palengvinti jų gyvenimą ir vis tiek kurti.
Matau, kad kūryba daro didelę įtaką tavo gyvenime. Kuo tau ji svarbi?
Būti kūrybingam ir meniškam reiškia rasti būdų, kaip savo mintimis ir patirtimi pasidalinti vizualiai. Įsivaizduokite, kad turite daug idėjų ir nieko nedarote su jomis metų metus. Iš esmės tai sulaiko žmogų nuo judėjimo į priekį. Štai kodėl labai svarbu kurti kiekvieną dieną.
Ar UX dizainerės veikla ir yra ta kūryba, kuri tave skatina judėti į priekį?
Kūrybiškas mąstymas atsiranda natūraliai, tačiau yra skirtumas, kai naudoji savo kūrybines smegenų galias kitų poreikiams tenkinti, o tikrasis menas gimsta tada, kai įgyvendini savo idėjas.
Kokiomis meno šakomis įprasmini tas idėjas?
Asmeniškai man labai svarbu reguliariai tapyti. Esu labai laiminga, kai matau savo kūrybą ant draugų ar klientų sienų😊
Matau, kad pasidalinai ne tik savo tapyba, bet ir nuotraukomis.
Kaip tikra hipsterė turiu keletą fotoaparatų ir retkarčiais fotografuoju savo kelionių, renginių metu. Arba tiesiog jei išgyvenu momentą, kurį noriu prisiminti. Labai mėgstu analoginę fotografiją su fotojuostomis, kuri yra tarsi tapyba pasitelkiant ir šviesą – čia turi tik vieną kadrą akimirkos pagavimui be teisės suklysti.
Ar tai visos tavo veiklos?
Dabar esu kultūros magistro programos studentė, nes mano tikslas – turėti kuo daugiau žinių įvairiose su darbu ir studijomis susijusiose srityse. Jos daugiausiai susijusios su vartotojais kultūros, muziejų srityse, kur aiškinamės, kaip įvairi komunikacija padeda jei ne sukurti, tai tobulinti tam tikrus įrankius.
Kaip pavyksta studijose įgyjamas žinias pritaikyti darbe?
Savo darbe aš taip pat naudojuosi įvairiais įrankiais, kurie tobulina ir lengvina žmonių gyvenimą, prisidedu prie produkto lengvesnio ir patogesnio kelio link vartotojo. “Įšokau” į IT traukinį radusi tai, kas šioje srityje man tikrai patinka ir artima mano pomėgiams.
Ačiū už pokalbį!