„DocLogix“ švenčia 15-kos metų jubiliejų!

By Adele

Ar žinote, kad prieš 15-olika metų „DocLogix“ istorija prasidėjo nuo dviejų programuotojų entuziastų, dirbusių su stambiais IT projektais, niekaip negalėjusių suprasti vieno dalyko – kodėl įmonės investuoja milijonus į „pinigų valdymą“ t.y. apskaitos sistemas, verslo valdymo sistemas, bet visiškai nesirūpina savo intelektualiuoju turtu t.y. informacijos valdymu?

Komanda startavo turėdama vienintelį tikslą – pasiūlyti kompanijoms sprendimą, įgalinantį jas susikurti patogią, lanksčią ir efektyvią erdvę dokumentų, užduočių ir procesų valdymui. Taip 1998 metais pasirodė pirmoji „DocLogix“ versija, tuo metu dar be pavadinimo. Praėjus 5 metams 2003 metų vasario 25 d.buvo įkurta UAB „DocLogix“. Šiandien „DocLogix“ yra pripažintas geriausiu informacijos ir dokumentų valdymo sprendimu Europoje.

O ką žinome apie elektroninius dokumentus?

Ar žinote, kad:

  1. Lietuva – pirmaujanti elektroninių dokumentų valstybė. Ji viena pirmųjų perėjo prie elektroninių originalų.
  2. Lietuvoje nuo 2011 funkcionuoja Elektroninio archyvo informacinė sistema (EAIS). Šio archyvo kūrėjai: Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba. Tai pirmas pasaulyje valstybės elektroninių dokumentų archyvas.
  3. Vien SoDros naudotojai kiekvieną mėnesį parengia apie 0,5 mln. pasirašytų kompiuteriu skaitomų elektroninių dokumentų.
  4. Lietuva lenkia daugumą ES šalių elektroninių dokumentų standartizavimo srityje apie 2 metus.
  5. Europa turi elektroninių parašų standartus, tačiau nėra standartizavusi elektroninių dokumentų.
  6. Štai LR Seimas vienas pirmųjų tarp parlamentų pereina prie elektroninių dokumentų taikymo teisėkūroje.
  7. Pirmas skaitmeninio parašo įstatymas pasaulyje buvo pasirašytas 1995 m. gegužės 1 d. Jutos valstijoje. Europoje pirmoji tokį įstatymą pasirašė Vokietija – 1997 m. Lietuvoje toks įstatymas buvo priimtas 2000 m. liepos 11 d.
  8. Amerikiečiai vis dar sunaudoja daugiausia popieriaus vienam gyventojui – apie 340 kilogramų popieriaus. Tai – vienas didžiausių popieriaus kiekių tarp kitų pasaulio šalių gyventojų. Spėkite, kas antroje vietoje? Europos gyventojai. Leidinio „Economist“ žurnalistai pastebi, jog daugybę popieriaus sunaudoja ir Belgija. Kodėl? Nes Briuselyje įsikūrusio Europos Parlamento ir kitų ES institucijų atstovams reikia gausybės dokumentų ir visų – jų nacionalinėmis kalbomis. Tokiu būdu popieriaus ištekliai švaistomi milžiniškais kiekiais. Tarp kitų didžiųjų popieriaus „ėdikų“ minimos Vokietija, Suomija, Italija, Prancūzija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Švedija.
  9. 50 proc. savo laiko darbuotojai skiria dokumentų kūrimui ir rengimui. Nuo elektroninių laiškų, prezentacijų iki PDF, tiek daug mūsų profesinio gyvenimo praleidžiama su dokumentais.
  10. 95 proc. informacijos įmonėse yra popieriniu formatu.
  11. Vidutiniškai vienas dokumentas yra kopijuojamas 9-11 kartų, o kas 12-as reikalauja papildomos darbuotojo peržiūros.
  12. Sutartis tarp įmonių vidutiniškai pasirašoma per savaitę (45 proc. atsakiusių įmonių nurodė šį terminą).
  13. 92 proc. darbuotojų bendrauja ir peržiūri dokumentus naudodamiesi elektroniniu paštu. Nenuostabu, kad popieriniai dokumentai nuolat dingsta.
  14. Įmonės, kurios naudoja el. parašą, uždaro 17 proc. daugiau sandorių ir rodo 41 proc. didesnį pajamų augimą per metus.
  15. Tai greita! El. pasirašymas per 45 sekundes – tiek užtrunka dokumento pasirašymas ir grąžinimas siuntėjui naudojantis mobiliuoju telefonu.

Taip pat gimtadienio proga dovanajame Jums ir kviečiame

Net 30 dienų Nemokamai išbandyti Personalo dokumentų tvirtinimo portalą! Portale jūs galėsite lengvai užpildyti, peržiūrėti ir tvirtinti visus darbuotojų nebuvimo darbe prašymus iš bet kurio mobiliojo įrenginio, bet kurios pasaulio vietos ir bet kuriuo paros metu.

Jums tereikia prisijungti čia: http://app.doclogix.com , paspausti “Registracija” ir jūs jau portale! Kelkite, peržiūrėkite ir tvirtinkite dokumentus! Taip paprasta dar nebuvo!

 

 

Šaltiniai:

1. https://blog.gonitro.com/2015/05/7-facts-will-make-rethink-document-management/ 

2. https://www.delfi.lt  

3. Šaltinis: Tomas Lamanauskas: Elektroninio parašo įstatymas Lietuvoje: privalumai ir trūkumai

4. http://www3.lrs.lt/home/ivairus/eSeimas/AdomasBirstunas.pdf

5. https://www.inforouter.com/document-management-facts-and-figures